12 mar Brak komentarzy admin Doradztwo , ,

Małe dziecko we własnym pokoju spędza sporo czasu. To tam bawi się i śpi, dlatego dobrze jest spędzić trochę czasu i zaaranżować je tak, żeby odzwierciedlało jego osobowość i zainteresowania. Maluchy już od najmłodszych lat artykułują wyraźnie co im się podoba, a co nie, nawet wtedy, gdy nie potrafią jeszcze mówić. Dlatego warto ich fascynacje przełożyć na urządzenie ich pokoju, żeby czuły się w nim naprawdę dobrze.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dla dziecka tak jak ten dla dorosłych może być urządzony w danym stylu. Wybór mebli dla malucha podyktowany jest głównie komfortem i użytecznością, jednak dobrze aby były one również pasujące do planowanej aranżacji. Najbezpieczniej jest zdecydować się na meble z drewna, które świetnie dopasują się do każdego wystroju. Meble z płyty mdf to wybór raczej do pokoju nastolatka, zwłaszcza jeśli są błyszczące i laminowane, nie będą funkcjonalne w pokoju małych dzieci, ponieważ w przypadku ich zastosowania wymagałyby częstego czyszczenia z odbitych palców. Najbardziej solidne są meble dębowe, jednak są również bardzo ciężkie. Najczęściej więc używa się połączenie płyty mdf i płyty meblowej, które jest lekkie. Do wystroju pokoju w określonym stylu dla małych dzieci, można wybrać także łóżka w różnych kształtach, np. takie imitujące pojazd wyścigowy albo statek albo dla dziewczynek imitujące karetę. Do małego pokoju rodzeństwa rozsądnie kupić łóżko piętrowe. Takiego łóżka pragnie niejedno dziecko. Bogaty wybór barw i rodzajów materiału da szansę dopasować je do każdego wystroju. Szafa przesuwna sprawdzi się zarówno w pokoju małego dziecka, jak i nastolatka. Jej podstawową zaletą jest duża pojemność. Można wykonać ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona także z wybraną grafiką albo tradycyjną drewnianą.

Urządzenie pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla amatorów podróży, można zaaranżować pokój w stylu pirackim. Poza stylizowanym łóżkiem, jego elementem może być ster zamocowany do ściany, a także naklejka ścienna z mapą świata, na której młodzi podróżnicy zaznaczać będą miejsca, które chcą odwiedzić. Rzecz jasna nie może się obyć bez podłogi, która imitować będzie morskie fale. Mogą na nim być uwidocznione morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie obok mapy można zamocować postaci piratów z bajek. Częścią pirackiego pokoju stanowczo musi być skrzynia na pirackie kosztowności, czyli wszystkie wartościowe zabawki dziecka.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, dlatego można urządzić pokój małej miłośniczki mody. Jeżeli dziewczynka uwielbia stroić się przed lustrem można zamocować takie na całą ścianę, w którym będzie mogła przyglądać się sobie, zakładając na siebie kolejne sukienki. Mała toaletka, podobna do tej, którą ma mama, jednak zawierająca zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu akcesoria można zastosować w dowolnych kolorach, niekoniecznie w różu. Ładnie pasować będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.