12 mar Brak komentarzy admin Doradztwo , ,

Zaaranżowanie pokoju dziecka nie jest prostą sprawą. O ile noworodek nie ma jeszcze własnych preferencji i to opiekunowie zgodnie ze swoimi preferencjami urządzają jego pokój, o tyle w przypadku większych dzieci trzeba już wziąć pod uwagę jego zainteresowania i preferencje. Ważnym elementem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jakie zabawki wybrać do pokoju najmłodszego dziecka?
W obecnych czasach panuje moda na ekologiczne materiały. Rodzice z przyjemnością więc nabywają drewniane modele, które ozdabiały pokoje ich babć. Świetnym zakupem bez wątpienia jest koń na biegunach, który pełni rolę nie tylko zabawki, ale jest ładnym elementem wystroju pokoju dziecka. Rzecz jasna bardzo małemu dziecku jeszcze nie posłuży, z tego powodu poza tym dobrze jest kupić również pluszaki w czarno-białych kolorach. Będzie to interesujący i świetny zakup dla niemowlaka, który potrzebuje wielu bodźców do właściwego rozwoju, a do pewnego momentu w życiu widzi świat w czarno-białych kolorach. Niezbędnym gadżetem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą maluszek będzie mógł patrzeć. Można ją nakręcić przez co dziecko będzie wodzić za nią wzrokiem. Ponadto będzie odtwarzać melodyjki, które pozwolą maluszka uspokoić oraz będą pomocne podczas usypiania go.

Zabawki do pokoju kilkulatka
Zakup zabawek do pokoju kilkulatka z pewnością trzeba już z nim skonsultować. Dobrym pomysłem będą duże lalki, które można postawić w kącie lub na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego malucha taka zabawka jest bardzo ciekawa i pluszak najczęściej dotrzymuje mu towarzystwa, kiedy wybiera się do spania. Warto kupić ponadto kosze, w których będzie można je przetrzymywać, zwłaszcza gdy jest ich sporo. Można je dopasować pod kolor wnętrza albo pomalować, jeżeli zrobione są np. z wikliny. Będzie to także odpowiednie akcesorium, które pomoże nauczyć dziecko utrzymywać porządek w pokoju.

Zabawka dla miłośnika przygód
Jeżeli ma się dość dużo miejsca można nabyć także namiot do pokoju dla dziecka. Większość dzieci lubi schowki i chowanie się, dlatego będzie to dla nich świetna zabawa. Dziecko będzie mogło tam ułożyć swoje pluszaki oraz samochodziki czy lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo czy też opiekuna, gdyż namiot jest przestronny. Latem można go również rozłożyć w ogrodzie, gdzie dziecko będzie mogło bawić się podczas upalnych dni.

Zabawki w głównej mierze powinny rozwijać, dlatego dobrze skusić się na te interaktywne, wszechstronnie pobudzające zmysły. Nie muszą to być przeładowane światłami i dźwiękami, których zbyt duża ilość może też okazać się rozkojarzający dla malucha. Warto zdecydować się na te konstrukcyjne, które umożliwiają rozwijanie kreatywnego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Klasyczne Lego albo też klocki drewniane będą wspaniałym gadżetem do dziecięcego pokoju, pozwalają budować więź z maluchem dzięki wspólnej zabawie. Najistotniejsze by wybierać takie, które odpowiednie są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je schować w regale z organizerami, który jest najbardziej funkcjonalny do dziecięcego pokoju, jako że wszystko będzie na wyciągnięcie ręki a ponadto dziecko samo będzie mogło wkładać do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym dbania o własne przedmioty.