Wybór zabawek do pokoju dziecka w szeregu przypadków nastręcza rodzicom co niemiara trudności. Szeroki asortyment może przyprawić o zawrót głowy. W największym stopniu istotne jest, żeby zabawki przystosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie przeładowanie pomieszczenia nadmierną ich ilością a także wybór zabawek z określonego materiału. Dużym powodzeniem cieszą się zarówno Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. Niewątpliwie niegasnącą wziętością odznaczają się pluszowe misie w rozmaitych rozmiarach.

Pokój dla dziecka powinien być przystosowany do jego wieku. W noworodkowym pomieszczeniu nie może zabraknąć także funkcjonalnych mebli dla rodziców. Niezbędny będzie kolebany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić dzidziusia. Przy trudnościach z zasypianiem wspomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie początkujące matki, czyli Whisbear, zatytułowany także Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie wytwarza wibracje, które odtwarzają oddźwięki słyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niesłychanie skutecznym uspokajaczem, podczas gdy dziecko zaczyna ronić łzy. Zaopatrzone są w sensor, który po dwudziestu minutach przemożnego wibrowania przechodzi w stan pilnowania, a gdy dziecko zaszlocha po raz kolejny zaczyna szumieć intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu dzieciaczka a także pierwsza zabawka, którą dziecko posiada przy sobie. Kiedy maleństwo zaczyna już uchwycić, poza funkcją zasypiania, jest w podobny sposób świetny do bawienia się. Jego ergonomiczny kształt pozwala zamontować go również o ramę łóżeczka, jeśli nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask powracają także przeciętne, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu także misie, króliczki, a również sofy będące równocześnie ogromną zabawką. Zabawki posiadają proste, zaokrąglone kształty, dlatego nadają się także dla niezmiernie małych dzieciaków, również noworodków. Ponadprogramową atrakcją są ubranka dla laleczek i niedźwiadków z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa lalka czy niedźwiedź będzie wspaniałym kompanem dziecka od pierwszych chwil życia.

Nadzwyczajnie popularne, a również rozwijające są tradycyjne niedźwiadki, a również interaktywne. Niedźwiedź na baterię ma wbudowanych kilka trybów między innymi potrafi obliczać, świergocze piosenki, a również zapamiętuje tajemnice dziecka szepnięte mu na uszko i starannie je powtarza. Przy śpiewaniu i mówieniu porusza także buzią, co jest specjalną atrakcją dla dzieciaków.

Elementem wystroju pokoiku dziecka mogą być w podobny sposób zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego materiału, cieszą się coraz pokażniejszą popularnością. Zarówno klocki w różnych kształtach, z których można przygotowywać z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane szyny dla samochodzików będą nie tylko ekskluzywnymi zabawkami, ale dodatkowo udekorują pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są także drewnopodobne konie na biegunach, którymi zabawiały się już prababcie, a prawnukom równie mocno przypadły do gustu.

Dobór zabawek do pokoju dziecka powinien być podyktowany nie tylko krótkotrwałą modą, lecz przede wszystkim ergonomicznością. Najlepiej by posłużyły dziecku na dłuższy czas.