12 Mar Brak komentarzy admin Doradztwo ,

Organizowanie pokoju dla dzidziusiów w żadnym wypadku nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Pomieszczenie musi być pożyteczne szczególnie dla matki i umożliwiać codzienną pielęgnację maleństwa. Powinno być też komfortowe dla dziecka. Na początku wskazane jest zastanowić się nad kolorem ścian, niekoniecznie powinno się ustępować schematom mówiącym o kolorze pąsowym dla pensjonarki oraz niebieskim dla chłopca. Kolory ścianek powinny być delikatne i stymulować rozwój dziecka. Należy wystrzegać się jaskrawych barw i mocnych kolorów takich jak czerwony i ciemnoczerwony, które zdołają zaburzać sielankowy sen i utrudniać zasypianie. Najodpowiedniej odwołać się do psychologi barw mówiącej, że zielony kolor wycisza, a biel koi dodatkowo zapobiega niepokojom. Nie warto wprowadzać rozgardiaszu.

Meble dla niemowlaków- łóżeczko najważniejsze w pokoiku dziecinnym
Najistotniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego centrum. Przy zakupie nie warto oszczędzać, gdyż jest ono swego rodzaju gwarantem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, bądź wypadnięciu. Wskazane jest pamiętać, że dla dziecka zdecydowanie bezpieczniejsze jest drzemanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy mogą przez przypadek je przydusić. Należy zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które mają korygowaną wysokość. Wyższe zorganizowanie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż swobodniej wyjąc je z łóżeczka, podczas gdy zawodzą, pomimo tego niższe rozłożenie gwarantuje bezpieczeństwo. Pod warunkiem że zarządzasz wyższym budżetem możesz zadecydować się na łóżeczko z dodatkową opcją kołysania, w innej sytuacji możesz zwyczajnie kupić kołyskę. Relewantnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najlepszym rodzajem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która zapobiega uduszeniu się.

Meble dla niemowlaków- funkcjonalizm ponad wszystko
Szczególnie w przypadku dzieci pierworodnych rodziciele decydują się wymyślne meble, które posiadają ultra nowomodne kształty, choć nie są pożyteczne. Pokoje muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najistotniejsza cecha.
Interesującym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z zakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać głębokie szuflady, jakie zmieszczą ubranka oraz wyposażenie. Półprodukty z których sporządzone są meble muszą posiadać certyfikaty jakości opublikowane przez UE. Z kolei na półkach można umiejscowić kosmetyki a także pieluszki, jakie będą zawsze pod ręką.

Wystrój pomieszczenia dzidziusia- fotel kolebany
Noworodki notorycznie posiadają trudność z usypianiem i jeżeli nie są noszone na rękach zawodzą. To może być dosyć uciążliwe i męczące, skutkiem tego można zdecydować się na fotel bujany, gdzie rodzicielka może bez problemu obejmować dziecko w ramionach, a również nakarmić. Wskazane jest wybrać wariant z podnóżkiem oraz niespecjalnie głębokim siedziskiem, żeby ułatwić powstawanie. Odpowiednim rozwiązaniem jest także puchowa poduszka oraz modelowane oparcie, które zapobiegają bólom.

Jeżeli pomieszczenie posiada duże okna rodzic powinien zamontować rolety, tak aby promienie słońca nie drażniły wrażliwych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znajdować się z pomieszczeniu jest oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz.