12 mar Brak komentarzy admin Doradztwo , ,

Zaaranżowanie pokoiku dziecka w żadnym razie nie jest prostym zadaniem i niekiedy przystawia bardzo dużo problemów. Sytuacja jest o tyle łatwa, że w przypadku noworodków warto zadecydować się na funkcjonalność i bezpieczeństwo, a stylistyka może zejść na dalszy plan. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi nie jest już tak banalnie, w szczególności wobec tego, gdy zaczynają mieć osobiste zdanie oraz opinie. Rzecz jasna wskazane jest, a wręcz powinno się upiększać pokój wespół z dzieckiem i przyzwolić mu na osobiste wybory, bez wątpienia rodziciel powinien nadzorować sytuację oraz zapobiegać złym wyborom. O ile dziecko może wybrać kolor ścianek, bądź swoje biurko, tak rodzic powinien przetestować czy posiada ono atesty i jest bezpieczne.

Na początku należałoby wybrać się do sklepu meblowego, jaki proponuje meble dedykowane do konkretnej grupy wiekowej. Należy skusić się na prototypy, jakie posiadają zaokrąglone i łagodne krawędzie, co zapobiega cięższym urazom. Wszystkie komplety mebli powinny być skonstruowane z certyfikowanych oraz bezpiecznych półproduktów. Jak wiadomo sen służy rozrostowi zatem, jest konieczne wybrać takie łóżko, które będzie i bezpieczne oraz wygodne.

Pokoik dla pensjonarki
Malutkie, kilkuletnie małolatki nadzwyczaj często uwielbiają bawić się w księżniczki i naśladować postacie z przypowieści, zatem interesującym pomysłem, może być umeblowanie pokoju w stylu małej królewny bądź księżniczki. Można w tym miejscu wybrać delikatny amarant, jako kolor ścian. Łóżko może być drewniane, z emblematem królewny. Ważkie, żeby było niskie. Liczący się jest również dobór materaca, nie powinien on być zbyt puchowy. Pościel może być także w konkretny wzór np. postaci Disneya, który idealnie skomponuje się z wnętrzem. Do takiego pokoju sprawdzą się białe mebelki. Na półkach można zestawić ukochane zabawki. Ukochany miś pluszowy może zaś być położony na łóżku i usługiwać jako przytulanka.
O ile przestrzeń jest wielka, należałoby w niej umiejscowić domek dla lalek a także namiot, który przypomina zamek.

Pokoik dla chłopczyka
Młodzieńcy uwielbiają zabawy samochodzikami oraz postacie z bajek, jakie są synonimem dzielności. Świetnym pomysłem może być zaaranżowanie pomieszczenia odpowiednio z zainteresowaniami oraz ulubionymi postaciami superbohaterów. Kolory ścian mogą być w klasycznej bieli, błękicie czy delikatnych odcieniach szarości. Na ścianach można powiesić plakaty z superbohaterami. Jeżeli maleństwo interesuje się samochodami można kupić łóżeczko w tym kształcie. Jest to wyśmienity pomysł, jaki zapewni bardzo dużo radości najmłodszym. W przypadku chłopców, którzy chodzą do szkoły jest konieczne postarać się także o wygodne biurko oraz siedzisko, najlepiej nie decydować się na rodzaj obrotowy, gdyż zamiast odrabiać lekcje maleństwo zdoła się na nim kręcić i dekoncentrować. Przy łóżko wolno ulokować lampkę, która jest pomocna w sytuacji, podczas gdy maleństwo potrzebuje w nocy skorzystać z toalety. Na posadzce lepiej przetestuje się wykładzina dywanowa, niż panele, jakie są śliskie, przez co maleństwo może bardzo łatwo upaść. Nie sprawdzi się również gres podłogowy, który bezproblemowo zapaćkać, a gorzej wyczyścić. Przy organizowaniu pokoju dziecinnego wskazane jest nie uwzględnić zaopatrzenie go w konsole do gier lub pecet oraz odbiornik telewizyjny.