12 mar Brak komentarzy admin Doradztwo , ,

Przyjście na świat dziecka to spektakularny okres w życiu rodziców, który obfituje w bardzo dużo przyjemności, jednak i stresu. Część osób, już przed urodzeniem się dziecka wyposaża pokój, szczególnie w trakcie trzeciego trymestru, choć są dodatkowo tacy, którzy wierzą w przesądy, że nie powinno się pozyskiwać mebelków przed narodzinami. Tak na prawdę nie ważne, jakim typem rodzica jesteś, ważne abyś tak umeblował pokoik dziecięcy, żeby był on komfortowy i bezpieczny.

Noworodek większość czas przesypia, ponieważ naturalnie sen stymuluje jego rozwój w znacznej mierze. Wypada wskutek tego zadbać, iżby dziecko bez trudu zasypiało oraz nie budziło się niewyspane. Jak ujawniają badania, dzieciaki, które odpowiedniej śpią, szybciej się kształtują. Zatem serduszkiem pokoiku dziecinnego powinno być łóżeczko. Na rynku istnieje obszerny wybór tego typu towarów, należałoby skusić się na wzornik, który ma certyfikaty bezpieczeństwa oraz skonstruowany jest z nietoksycznych półproduktów, które dodatkowo nie uczulają. Relewantny jest także materac, w tym miejscu nie można szczędzić, kupując np. używany, dlatego że według naukowców dzieci śpiące na wiekowych i przestarzałych materacach nagminniej umierały z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Wskutek tego najlepiej wybrać model materaca, który uniemożliwia uduszeniu się nawet w sytuacji, kiedy maleństwo obróci się na brzuszek. Wszystkie mamy pragną, żeby i dzieci miały jak najprzyjemniejszy sen, stad nabywają wiele poduszek, kocyków i pościeli do łóżeczka, a to nie potrzebne. Dzidziuś powinno spać tylko na materacu, bez daremnych dodatków, aby zapobiec możliwości uduszenia się.

pomieszczenie dla noworodka ma obowiązek mieć mebelki, warto wybrać tworzywa, jakie są przebadane oraz nie posiadają mocnych krawędzi, o jakie dziecko mogłoby się uderzyć. Pożądane byłoby zdecydować się na meble konstruowane są dla niemowlaków, w skład których wchodzi komoda i komplet półek z głębokimi przegródkami. Nieodłącznym elementem umeblowania tego pomieszczenia powinien być przewijak, który posiada zabezpieczające barierki, które zapobiegają upadnięciu dziecka w sytuacji, kiedy jego matka sięga np. po pieluszkę. To raptem koszt w przypadku najprostszych modeli wynoszący tylko około 200 zł. Pożądane byłoby również zadbać o sympatyczne oświetlenie. W tym miejscu najlepszą alternatywą są bezpieczne żarówki, które posiadają atesty fotobiologiczne i nie wyniszczą delikatnego wzroku dzieciaczków. Jako, że pokoik powinien być przede wszystkim funkcjonalny nie można zapomnieć o miejscu dla matki, gdzie może przycupnąć i w spokoju oraz ciszy nakarmić maluszka. Przetestuje się np. fotel uszak, który posiada wielki zagłówek. Tutaj najlepiej nabyć wariant z niegłębokim siedziskiem.
Oczywiście nie bez znaczenia są również kolory ścian. zaleca się wybierać ciężkich bardzo jaskrawych kolorów, jakie obciążają wzrok dziecka. Tutaj najlepszym rozwiązaniem są standardowe biele, ecru a także delikatne róże, zielenie oraz błękity. Pokój dzieciaka musi być wyposażony też nawilżacz powietrza, zwłaszcza niezbędny jest zimą, gdy nagrzewa się lokal mieszkalny, co sprawia, ze powietrze jest suche. Zabawki dla niemowlaków nie są jeszcze tak konieczne, nie można umieszczać ich w łóżeczka, w sytuacji gdy już decydujemy się na nie musimy nabyć takie modele konstruowane dla do danego wieku.